Ofertë!

Maskë e zezë për fytyre

11,00

Maske e zezë, për te laguar aknet dhe pikat e zeza nga fytyra juaj. -Hidraton lekuren e fytyres. -Heq mjaft mirë pushin e fytyrës. -Largon pikat e zeza dhe aknet. Mund të perdoret nga femrat dhe meshkujt.

Rezultatet janë të dukshme menjëherë pas trajtimit të parë. Lëkura bëhet më e butë dhe më e butë. Ne garantojmë një rezultat të shpejtë dhe efektiv me përdorimin e maskës.

Përbërësit:

  • Provitamin B5 – Rigjeneron lëkurën, hidraton (depërton thellë në lëkurë dhe lidh ujin), e bën të butë . Ajo jep elasticitet, zbut dhe lehtëson acarim dhe inflamacion.
  • LLOJI BAMBOO – Mjet i fuqishëm për pastrim të thellë të lëkurës suaj. Përbërësit aktiv depërtojnë thellë në poret e lëkurës, i pastron ato nga papastërtitë dhe substancat e tjera të dëmshme. Ajo në mënyrë efektive lufton spote të zeza dhe gjëndra dhjamor.
  • KOKRRA GRURI – Tonik perfekt , hidratues, nivelim lehtësim të lëkurës. Përbërësit biologjikisht aktivë të grurit e bëjnë lëkurën të butë, të tendosur dhe të butë.
  • VAJ NGA GRAVEFRUIT (CITRON) – Normalizon punën e gjëndrave dhjamore, zbaton poret, parandalon shfaqjen e pikave të zeza.

Metoda e përdorimit:

  1. Aplikoni nga maskë në pjesët problematike me një shtresë më të trashë duke shmangur zonën rreth syve, flokëve dhe pjesëve të tjera të ndjeshme të fytyrës.
  2. Prisni për 25 minuta maskën do të thahet dhe do të bëhet elastike. Gjatë kësaj periudhe, komponenti aktiv i maskës thellë depërton në lëkurë dhe vepron në të.
  3. Hiqni maskën me lëvizje të lehtë të duarve. Lani mbetjen e maskës me ujë të ngrohtë.

Zbatohet 2 herë në javë për lëkurën me vaj, 1 javë nëse keni lëkurë të thatë. Përdoret për 3-4 javë. Për të rritur efektivitetin është e këshillueshme për të hequr pjesën tjetër të kozmetikës nga fytyra dhe për të hapur poret duke vënë një leckë të nxehtë në fytyrë për 3-5 minuta. Pas aplikimit të maskës është e nevojshme të prisni derisa maskë të jetë plotësisht e thatë dhe muskujt e fytyrës të pushoni.

Sasia: 100ml.

Sasia:
Kategori: